בין שמיים וארץ – 23 בנובמבר 2015

בתקופה האחרונה סיפרתי לעצמי שאני נכנס לתקופה ארצית כזאת. תקופה שבה אני ממלא את המטלות הפשוטות של היום יום. שם לב יותר לפרטים הקטנים. איפה לא נקי אצלי בבית?
אני עושה רשימות של המטלות הארציות שלי… להעביר את האוטו טסט, לבצע בדיקות דם מקיפות, ללכת לרופא שיניים… רשימה של דברים ארוכים, חלקם מכיוון שנטיתי להזניח חלק מהמטלות האלה זמן רב.

רשמתי גם דברים אחרים שאני רוצה לעשות… להכין צ'ארטים להופעה, קבעתי חזרות עם הנגנים, היום אני הולך לעשות ליינאפ. החלטתי ללמוד פיתוח קול. אלו הדברים ברשימה שקשורים אצלי לרוח אבל אני מוריד אותם לפה. מה אפשר וצריך לעשות כדי להתקדם.

אבל איך שהוא בכל התקופה הזאת גם משהו בי כבה. אני לומד להצביע על זה כי היום התעוררתי והחלטתי לכתוב פה בבלוג. ראיתי שהתמסרתי יותר למטלות הארציות ברשימה באופן מוחלט ואת הרוחניות קצת הזנחתי. וגם.. לא תמיד כל מטלה ברשימה עולה בקנה אחד עם הרצון הפנימי שלי באותו הרגע. כל הזמן הזה רציתי כל כך לנגן… לחזור להתאמן. לרוץ על הסולמות הפנטטונים ועל הבלוז ולהתאמן בכל הסולמות אבל איכשהוא תמיד היה משהו יותר דחוף ברשימה. זה תקשר עם חשש מחוסר כסף. עם הדאגה המיותרת לשלם את שכר הדירה שלי ולא להיכנס למינוס.

למה מיותרת? כי בפועל תמיד תמיד אני מסתדר. ותמיד יש לי מספיק כסף. אז איך אני שוקע לזה כל פעם מחדש? כשאני פותח את חשבון הבנק ומגלה שאני צמוד לאפס אני בולע רוק בגרון.

אני יודע שעוד רגע נכנס שוב סכום חדש וגם אם אני לא יודע, הרי תמיד זה מופיע מאיפה שהוא, אז למה אני דואג? זה קושי מהותי אצלי בחיים, עניין הדאגה.

up-and-down

בין שמיים וארץ – עולם עליון, עולם תחתון וגזע ביניהם.הדאגה.

אני דואג כי אני לא סומך… על העולם שיביא לי את מה שצריך, על עצמי שאני מזמן לי את כל מה שאני צריך.

אבל זהו, אני יודע שהתעוררתי ושגם אני שוכח אני כבר אזכר כי מספיק פעם אחת שיש לך זליגה של המציאות… שנכנס סכום גדול לבנק ממס הכנסה בזמן לא צפוי, או כשארבעה תלמידים מתקשרים ביום, או פשוט כי אתה פותח עיניים גדולות כשאתה הולך ברחוב ובין כל האנשים השקועים בעצמם  שהן בכלל הנשמה שלי ששקועה בעצמי פתאום מישהו מישיר עיניים אליך ושולח חיוך והופה, שפע אינסופי של חיבה.

בפועל זה אומר שאני חייב להקשיב לנטיית לבי. אני חייב להמשיך לכתוב כי חיי תלויים בזה. לפעמים הכי דחוף זה לא להכניס כסף לבנק אלא להכניס אנרגיה נקייה לנשמה, לנגן סולמות בלוז כאילו אין מחר.

יש לי חששות לפעמים שאנשים שקוראים את הבלוג שלי אומרים לעצמם… זה לא מה שאני מחפש…

אני רוצה לשמוע רק על האמנות, על ההופעה הקרובה, על דברים נפלאים ומדהימים ולא על טסט לאוטו אבל אני משקיט את הצנזורה העצמית שלי ויודע… פה, פה קיימת האמת. פה בטסט לאוטו, בבדיקות האדם… באמירה שאני חודר לפרטים הכי קטנים וזעירים של היום יום שלי, שאני בודק את הגוף, פה נמצאת האמנות האמתית.

ובפועל זה אומר שכדי לשמור על איזון אני חייב לשלב בין המטלות הארציות והמטלות הרוחניות שלי.

fearsיש לי הופעה במוצ"ש. כל פעם לפני שיש לי הופעה נכנסים  לי כל מיני חששות. כמה אנשים יבואו… ואיך זה שאני בעצם מפסיד כסף על הופעות במקום להרוויח על דבר שאני עושה בעיניי טוב. וזה לא סקסי שאומן כותב את השאלות האלה אבל אני חייב להיות כן ולהביא אותן על הדף כי מתחת לחששות האלה מסתתרת האמת שזה לא באמת משנה כמה אנשים באים. אני מופיע כי זה מה שנועדתי לעשות.

וגם אם אני לא מרוויח בכסף, אני מרוויח זמן מזוקק שבו הנשמה שלי מקשיבה לנטיית ליבה.

הרבה אנשים שואלים אותי כל הזמן למה אני לא הולך לתכנית ריאליטי כדי לקבל חשיפה.
ואני אומר להם שזה לא בשבילי ולא נכנס לעומק הדברים ואומר שזאת לא חשיפה בשבילי.
מה שאני עושה פה עכשיו זאת חשיפה. 

לכתוב את החששות בפשטות שלהן, להיות נוכח בזמן אמת, להיות האיש הפשוט, המבולבל לעתים והנחוש, זאת האמת וזה בעצם כל כך קל לבוא באמת שלך. זה קרוב מאוד. רוצה, תכתוב בלוג, תראה כבר מה יקרה. כתוב שיר ולפעמים אפשר פשוט להביע בזמן אמת את מה שמרגישים.

אני שואל את עצמי לפעמים, מי אתם שקוראים את מה שאני כותב… ואיך זה פוגש אתכם.
לפעמים חסר לי פידבק, נאמר אפשר לכתוב פה למטה תגובות אבל בדרך כלל לא כותבים.
ולפעמים אני מודה על זה שלא כותבים כי זאת תהיה עדות חיה שהבלוג שלי נקרא וזה מפחיד.
אבל בכל זאת אני כותב ובכל זאת הייתי רוצה לקבל מראות מכילות לכתיבה שלי.
שאדע שיש לי שותפים למסע הפשוט לאמת. אנשים שמבקשים להסיר את המסיכות ולהכיר במציאות בממדיה האמתיים, שהם אינסופיים.

ומתי אני כותב הכי טוב בעצם? כשאני משתחרר מהבקשות שלי. או כשאני מבקש ומבין שכבר קיבלתי. כשאני עושה כי הלב אומר שצריך לעשות. לא משנה אם זה ייקרא או לא, לא משנה כמה אנשים יבואו להופעה. אני כבר כאן, אני מחזיק באמונה ומתמיד בה לאורך זמן. אני נופל ממנה וחוזר. אני יודע שגם אם לא נראה שקוראים, יש עיניים שקוראות את הטקסט והוא מעיר בהן פינות חבויות. יוצרות אמפתיה והזדהות.

אני יודע ששותפות גורל קיימת ביני ובין כל האנשים סביבי. שכולנו רוצים למלא את תפקידינו פה במדינה הזאת, ביקום הזה, להיות משמעותיים לאחרים, לחוש אהבה עמוקה לאחרים ולעצמנו ויכול להיות שאני אמות מבלי להרגיש את הפרות הפרקטיים של עבודתי הפנימית בדמות כסף, בדמות קהל רב שיגיע להופעות ליהנות ממה שיש לי לתת, אבל כשאני מעמיק עוד יותר פנימה אני יודע שעצם הכתיבה כאן, היא השחרור האמיתי. אני נוכח. אני קיים. אני ער. אני משמעותי לי ולאחרים.

והשיעור שלי הוא להבין איך אני משמעותי באמת. לא איך אני מדמיין שאני יכול להיות משמעותי. יכול להיות שאני משמעותי בכתיבה הצנועה כאן, להתרכז במי שכן מקשיב ולא במי שלא.
לשמוח ולרטוט כשמהידיים יוצאת מנגינה חדשה ומהלב טקסט חדש לעולם ויש לו גוף ויש לו נשמה והוא פה לנצח ובמובנים מסוימים הוא היה פה תמיד.
ז
ה הגוף שלי ששימש כלי להוריד את האנרגיה הקוסמית הזאת פה לארץ ועכשיו הוא נחלת הכלל.
ויכול להיות שכשאני אמות רק אז משהו יקרה פתאום והוא יפרח ואם ככה, אז בסדר גמור.

העיקר שהתהלכתי כאן ונתתי לכלי להכיל את היופי הזה שעבר דרכו. והלוואי שאהיה קשוב יותר החוצה, להיות בשירות לאחרים במקום להתרכז בחששות ובדאגות. בסופו של יום אני יודע שאני מאושר כשאני לא יוצר בשביל רק בשביל עצמי אלא בשירות למען אחרים.

ואיפה שהוא בפנים אני יודע שכשאני עושה את מה שצריך לעשות, להביא את עצמי לאנרגיה הזאת של היצירה הפנימית העמוקה, זה מאיץ ביקום חלקיקים, שכל מה שמסביבי מחכה לחוש את השטף הזה ממני ואז הוא נענה.

אז להופעה הבאה שלי אני בא באנרגיה הזאת של הנתינה. אני אשמח על כל מי שיבוא ואני אוהב וזאת הולכת להיות הופעה עם משהו חדש, כן ולא חושש. אני מחכה לזה…
ולמי שרוצה לבוא ולהיות חלק הנה האירוע בפייסבוק עם הפרטים.
הקליקו כאן כדי לקבל פרטים על ההופעה במוצ"ש בבר גיורא.

אז לסיכום, מאחל לנו שנלמד לגשר בין המטלות הארציות והרוחניות שלנו, שנלמד ללכת עם מה שהלב מבקש  ונשחרר את הבקשות ונבין שכבר קיבלנו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s